Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Звіт про діяльність 2022-2023 н.р.

Дата: 9 червня 2023 о 12:30

         Описание: C:\Users\51FB~1\AppData\Local\Temp\ksohtml2244\wps1.png              

                                                            

      ВІДДІЛ ОСВІТИ ВИКОНКОМУ ТЕРНІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ У МІСТІ РАДИ

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ПОЗАШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

            Описание: C:\Users\51FB~1\AppData\Local\Temp\ksohtml2244\wps3.pngЦентр позашкільної освіти «Терни» Криворізької міської ради

вул. Вартаняна, 1, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.,50077,  тел (0564) 94-84-31,

e-mail: knttum@ukr.netІдентифікаційний код:26368884

 

вихід.№ 01-21/66                                         Департамент освіти і науки

від  10.06.2023                                            виконкому Криворізької міської ради

                                          

 

 

ЗВІТ

директора  КЗПО «ЦПО «Терни» КМР

за підсумками 2022/2023 навчального року

 

       Комунальний заклад позашкільної освіти «Центр позашкільної освіти «Терни» Криворізької міської ради - це комплексний заклад , який забеспечує розвиток фізичних здібностей вихованців, створює необхідні умови для гармонійного виховання, повноцінного оздоровлення, самореалізації, змістовного відпочинку та набуття навичок з науково-технічного напрямку. Через терни – до зірок! - незмінне гасло педагогів Центру.

      Головним завданням Закладу є створення умов для гармонійного розвитку особистості, задоволення потреб дітей та підлітків у позашкільній освіті, професійному самовизначенні, організації їх дозвілля і відпочинку, виявлення, розвиток і підтримка юних талантів і обдарувань, стимулювання творчого самовдосконалення дітей та юнацтва.

     Головною метою діяльності Закладу є забезпечення прав дітей і молоді на здобуття позашкільної освіти та створення умов для навчання дітей в одновікових та різновікових творчих об’єднаннях за інтересами: гуртках (групах), секціях, клубах, студіях, театрах тощо (далі – творчих об’єднаннях).

  У 2022/2023 навчальному році в закладі було організовано  роботу 20 бюджетних гуртків, які відвідують 757 дітей за  такими напрямами:

Науково-технічний;

Фізкультурно-спортивний;

Художньо-естетичний

 Оздоровчий.

 Кадрове забезпечення

У 2022/2023 навчальному році були вакантні 122 годин гурткової роботи ( економія коштів за рахунок звільнення сумісників).

Всього в закладі працює дванадцять основних педпрацівників, в тому числі директор,  заступник директора з НВР та два методиста.  Важливою умовою ефективного забезпечення освітнього процесу є безперервне вдосконалення фахової освіти і кваліфікації педагогічних працівників закладу. Підвищення фахового рівня педагогів, в основному, здійснювалося шляхом проведення самоосвіти, а також їх участі у методичних семінарах та нарадах керівників відповідних гуртків на рівні міста та області.

Сьогодення, а особливо в умовах пандемії та воєнного стану, вимагає від педагога вдосконалювати свої навички роботи з ІТ технологіями. Адже перспектива в освіті така, що керівник гуртка, який не володіє навичками роботи з програмним комп’ютерним забезпеченням та веб-ресурсами, не використовує їх у своїй діяльності, не відповідає освітнім вимогам, й не зможе ефективно забезпечувати освітній процес з вихованцями. Нажаль заклад не може похвалитися забезпеченням оргтехнікою, тому керівники гуртків використовують власні ресурси та можливості при роботі в дистанційному режимі.

Методична робота

Методична робота ЦПО – це спеціальний комплекс практичних заходів, які ґрунтуються на досягненнях науки, передового педагогічного досвіду і спрямовані на всебічне підвищення компетентності і професійної майстерності кожного керівника гуртка. Цей комплекс орієнтований, перш за все, на підвищення творчого потенціалу педагогічного колективу, а в кінцевому результату – на підвищення якості й ефективності освітнього процесу.

Отже, в позашкільному навчальному закладі методична робота сприяє підвищенню кваліфікації педагогічних кадрів та  розвитку творчого потенціалу сучасного педагога.

На засіданнях педагогічної ради закладу, усіх предметних методичних об’єднаннях розглядаються питання особистісного росту та підвищення професійної майстерності педагогічних працівників закладу.

В 2022-2023 навчальному році КЗПО «ЦПО « Терни» КМР продовжував свою роботу над методичною проблемою  Дніпропетровської області «Педагогічні стратегії розвитку самоефективності в освітньому просторі Нової української школи»,  2020-2024 р.р. та власною педагогічною проблемою «Розвиток    емоційної самопідтримки особистості для підвищення самоефективності під час занять в гуртках».

Організаційно-методична робота проводиться відповідно до Закону України «Про позашкільний навчальний заклад», Положення про Центр позашкільної освіти «Терни» Криворізької міської ради, визначеної педагогічної проблеми закладу, міста, області.

Важливим чинником розвитку самоефективності у шкільному віці є застосування у навчально-виховному процесі відповідних освітніх стратегій, визначення, обґрунтування та реалізація яких складає основу нашого проєкту.

Основна модель освітнього процесу  в нашому закладі є традиційна, але творчість є необхідною її складовою. Розробка і організація відповідних моделей освітнього процесу (традиційне, дистанційне, змішане ) з урахуванням умов роботи закладу в нових реаліях освітньої діяльності.

Впроваджується активізація творчої активності  педагогічних кадрів, підвищення рівня психолого-педагогічної культури та фахової майстерності педагогів, накопичення практичних матеріалів для організації дистанційного та індивідуального навчання. Зростає прагнення до самовдосконалення, самоосвіти та самореалізації.

Однією з умов ефективного вирішення проблеми є постійна самоосвіта педагогів. В зв’язку з умовами що склалися в країні,  значення дистанційних форм роботи  ще більше зросло. У ході роботи над проблемою  здійснюється  постійний аналіз проміжних результатів. Усі педагоги беруть участь в реалізації програми. Шляхами її реалізації є:

- дослідження реального рівня професійної майстерності, потреб та інтересів як усього колективу, так і кожного педагога;

- вивчення  літератури і передового педагогічного досвіду; 

- проведення науково-практичних конференцій, семінарів, педрад,

онлайн-конференцій, педагогічних читань з обраної проблеми;

- проведення «круглого столу» з метою вивчення стану розробки вибраної проблеми в науково-педагогічній літературі;

- систематизація та узагальнення отриманої інформації.

         Методична рада закладу постійно організовує методичну роботу з пропаганди, впровадження та реалізації науково-технічної творчості та фізкультурно-спортивної діяльності, спираючись в своїй роботі на співпрацю з загальноосвітніми та позашкільними закладами району.

Моніторинг результативності гурткової діяльності вихованців

   Протягом 2022/2023 навчального року робота педколективу була спрямована на особистісно-зорієнтоване заняття в гуртках і виховання вихованців в дистанційному, змішаному та очному режимах.

Конкурсна діяльність в цьому навчальному році проходила здебільш дистанційно.  Але з березня місяця завдячуючи військовій адміністрації міста та ЗСУ, було проведено пять спортивно - масових захода на базі нашого закладу.

Результативність гурткової роботи надана у додатках.

З метою створення умов для забезпечення доступу громадян до якісної позашкільної освіти, вдосконалення культурних і національних освітніх цінностей і запитів усіх громадян, виявлення, підтримки та розвитку здібностей та талантів дітей та підлітків району робота педагогічного колективу у 2022/2023 н. р. спрямована на вирішення питання підвищення якості освіти та результативності роботи з талановитою та обдарованою молоддю; розвиток творчої особистості, її ініціативи з урахуванням потреб громади і здібностей вихованців освітнього закладу.

Соціальний захист

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що займаються в  ЦПО, проводиться згідно з діючим законодавством. Було складено списки вихованців пільгових категорій. Кількість дітей у них становить:

№з/п

Соціальний статус

Кількість вихованців

1.

Діти із багатодітних сімей

8

2.

Діти-інваліди

1

3.

Діти, батьки яких є учасниками ЗСУ

18

4.

Діти-напівсироти

-

5.

Діти сироти та під опікою

4

6.

Діти з малозабезпечених сімей

12

7.

Діти батьки яких загинули під час

АТО/виконання службових обов’язків

-

8.

Діти, які постраждали

внаслідок ЧАЕС

-

9.

Діти переселенці

-

10.

Складні життєві обставини

2

11.

Діти, які стоять на шкільному обліку

3

Всього:

48

 

Співпраця з батьками

Виховання дитини в позашкільному закладі і сім’ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці  з батьками з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку вихованця. Рік дистанційного навчання показав, що батьки зацікавлені в розвитку своїх дітей з еколого-натуралістичного напряму. Адже багато дітей не мають своїх власних сторінок в соціальних мережах та не всі мають свої власні телефони, тому більшість роботи йшла через батьків, які залюбки допомагали своїм дітям отримати всю інформацію від педагогів.

Фінансово-господарська діяльність

 Комунальнийзаклад позашкільної освіти «Центр позашкільної освіти«Терни» займає дві: одну - трьоповерхову будівлю, одну двоповерхову будівлю загальною площею 4851м2. Площа приміщень для занять гуртків складає 2251м2. Приміщення та навчальні кімнати повністю відповідають санітарно-гігієнічним вимогам роботи з дітьми та реалізації навчально-виховного процесу.

   Матеріально-технічна база покращується  за рахунок  бюджетних коштів. В 2022-2023 н.р. на господарські потреби Закладу виділялися миючі та  чистячі засоби, посипний матеріал, будівельні матеріали, засоби пожежогасіння, медикаменти, встановлення системи сигналізації, поточні ремонти системи водопостачання та теплопостачання.

Всього на суму: 257004,59 грн.

- Водонагрівач електричний - 5046,66 грн.;

- Інституційний гігієнічний набір - 4984,56 грн;

- Піч польова4320,00 грн;

- Генератор Elektrik Star - 50998,33 грн,

Всього на суму: 65349,55 грн.

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час освітнього процесу визначається у діяльності педколективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання позашкільних навчальних закладів та організацій освітнього процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу позашкільних закладів з цих питань.  Наказом по ЦПО призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладі, розроблені та затверджені інструкції з охорони праці.

На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед вихованців, відпрацьована програма вступного інструктажу. У закладі в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові та оперативних нарадах. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації закладу.

Управлінська діяльність

Будь-яка функція управління реалізується спільними зусиллями як керівників, так і багатьох членів навчального закладу. У сучасних умовах знання, досвід, навички, ініціатива і підприємливість персоналу навчального закладу стають все більш важливим стратегічним ресурсом.

Управління  Закладу здійснюється згідно річного плану роботи закладу, плану внутрішнього контролю та календарних планів керівників гуртків. Така система планування, що відпрацьована у закладі і заснована на  взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню освітнього процесу й забезпечує планомірний розвиток ЦПО.

Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва ЦПО  більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Директор закладу у роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва.

Робота педколективу направлена на здорову конкуренцію та спільну відповідальність за  діяльність колективу.

 Працівники постійно діляться інноваційними  ідеями, обговорюють власні досягнення, здійснюють обмін думками, а за потреби їм  надаються необхідні  консультації (для цього щовівторка виділені певні години для консультування).

Реалізація концепції стратегічного управління ЦПО можлива тоді, коли керівник і педагогічний колектив цього закладу розуміє і виражає готовність до якісного оновлення своєї діяльності. Необхідно відзначити і значимість розроблених заходів щодо підвищення мотивації співробітників. Кожен співробітник зацікавлений у творчому, індивідуальному підході до виконання своїх посадових інструкцій. Співробітник мотивований, коли отримує визнання інших співробітників організації, в тому числі і від керівника.

Завдання на наступний навчальний рік.

Серед першочергових завдань закладу на новий навчальний рік:

  • збереження та популяризація мережі гуртків науково-технічного напряму;
  • розробка і впровадження інноваційних методів у проведення гурткових заняттів;
  • підвищення         якості         проведення         занять        у       гуртках      та         результативності вихованців у конкурсах різних рівнів.
  • підтримання наповнюваності гуртків протягом навчального року;

         Вирішення поставлених перед закладом завдань я вбачаю у активній співпраці з батьками вихованців та закладами загальної середньої освіти.

Незважаючи на великі проблеми, педагогічний колектив вірить у краще майбутнє та прикладає максимум зусиль для того, щоб  зберегти позашкільну освіту.

 

 

Директор                                             Дмитро  ЦУРЕНКОВ

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.