Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Статут

Дата: 24 вересня 2020 о 16:18, Оновлено 24 лютого 2021 о 23:34

                                                                                                              

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказом управління

комунальної власності міста

виконкому Криворізької

міської ради

від «___»____2018 р. №____

С Т А Т У Т

комунального закладу позашкільної освіти

«Центр позашкільної освіти «Терни»

Криворізької міської ради

(нова редакція)

Ідентифікаційний код 26368884

м. Кривий Ріг

2018 рік

1. Загальна частина

  1. Комунальний заклад позашкільної освіти «Центр позашкільної освіти «Терни» Криворізької міської ради (далі – Заклад) – комплексний позашкільний навчальний заклад, що здійснює навчання і виховання вихованців (учнів, слухачів).
  2. Заклад перепрофільовано з комунального позашкільного навчального закладу «Клуб науково-технічної творчості учнівської молоді Тернівського району» Криворізької міської ради у комунальний заклад позашкільної освіти «Центр позашкільної освіти «Терни» Криворізької міської ради згідно з рішенням Криворізької  міської ради від 29.08.2018 №2955.
  3. Заклад створено рішенням Криворізької міської ради від 14.08.2002 №195 як комунальний позашкільний заклад «Клуб науково-технічної творчості учнівської молоді», зареєстровано виконкомом Криворізької міської ради 20.02.2003 (реєстраційний номер 04052169Ю0070560).
  4. Заклад було переєстровано у звʼязку зі зміною назви на комунальний позашкільний навчальний заклад «Клуб науково-технічної творчості учнівської молоді Тернівського району» Криворізької міської ради 12.11.2013 (номер запису 12271050008005438).
  5. Засновником Закладу та власником його майна є територіальна громада міста Кривого Рогу в особі Криворізької міської ради (далі – Власник).
  6. Заклад підконтрольний Власнику, підпорядкований та підзвітний уповноваженим органам управління: відділу освіти виконкому Тернівської районної у місті ради (безпосередньо) та управлінню освіти і науки виконкому Криворізької міської ради, у межах наданих повноважень.
  7. Заклад є юридичною особою, має фірмові бланки, печатку і штамп із своїм найменуванням та власну атрибутику.                                                       
  8. Заклад може бути зареєстровано в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації.
  9. Заклад у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України і Кабінету Міністрів України, наказами галузевого Міністерства України, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями Криворізької міської ради та Тернівської районної у місті ради, розпорядженнями Криворізького міського голови та голови Тернівської  районної у місті ради, наказами директора департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації, начальників управління освіти і науки виконкому Криворізької  міської ради, відділу освіти виконкому Тернівської районної у місті ради, іншими нормативно-правовими актами та цим Статутом.
  10. З моменту державної реєстрації даного Статуту втрачає чинність Статут, зареєстрований 12.11.2013, зі змінами.
  11. Повна назва Закладу: Комунальний заклад позашкільної освіти «Центр позашкільної освіти «Терни» Криворізької міської ради; скорочена назва Закладу:  КЗПО «ЦПО «Терни» КМР.
  12. Місцезнаходження Закладу:  50077, Дніпропетровська область, місто Кривий Ріг,  вулиця Вартаняна, будинок 1.

2. Організаційно-правові засади діяльності Закладу

  1. Заклад самостійно приймає рішення і здійснює діяльність у межах своєї компетенції, передбаченої чинним законодавством України та даним Статутом.
  2. Заклад несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за дотримання: безпечних умов освітньої діяльності, державних стандартів освіти, фінансової дисципліни, договірних зобов’язань з іншими суб’єктами освітньої, виробничої, наукової діяльності, у тому числі зобов’язань за міжнародними угодами. 
  3. Заклад реалізує конституційні права учасників освітнього процесу на охорону їх життя і здоров’я у процесі трудової діяльності, створює належні, безпечні і здорові умови праці та освіти, регулює, за участю відповідних органів місцевого самоврядування, відносини між роботодавцем і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і встановлює єдиний порядок функціонування системи управління охороною праці. Організація роботи з охорони праці в Закладі покладається на директора.
  4.   Заклад у своїй діяльності зобов’язується:

       2.4.1 керуватися чинним законодавством України, нормативно-правовими актами з охорони праці та безпеки життєдіяльності;

       2.4.2 забезпечити належні умови праці, навчання, охорони життя і здоров’я, відпочинку учасників освітнього процесу;

       2.4.3 забезпечити дотримання норм тривалості робочого часу й часу відпочинку для працівників, встановлених чинним законодавством;

        2.4.4 установити тривалість денної роботи (зміни) відповідно з Правилами внутрішнього трудового розпорядку та графіками роботи, затвердженими адміністрацією згідно з чинним законодавством України;

         2.4.5 виконувати комплексні заходи щодо забезпечення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці й виробничого середовища, підвищення існуючого рівня охорони праці, попередження випадків виробничого травматизму;

         2.4.6 сприяти проходженню періодичних медичних оглядів учасниками освітнього процесу;

         2.4.7 додержуватися норм санітарно-гігієнічного законодавства; 

         2.4.8  проводити атестацію робочих місць за умовами праці задля розроблення та реалізації організаційних й технічних заходів щодо поліпшення умов праці працівників, а також для визначення їх права на надання пільг і компенсацій за роботу із шкідливими умовами праці;

          2.4.9 проводити навчання і перевірку знань з безпеки життєдіяльності (охорона праці, пожежна безпека, цивільний захист) працівників відповідно до вимог чинного законодавства України.

  1.  Заклад забезпечує соціальний захист членів трудового колективу та інших учасників освітнього процесу у межах повноважень.
  2. Заклад здійснює військовий облік та бронювання військовозобов’язаних.
  3. Мова навчання і виховання в Закладі визначається Конституцією України і відповідним законом України.    

3. Організація діяльності Закладу

    1. Головною метою діяльності Закладу є забезпечення прав дітей і молоді на здобуття позашкільної освіти та створення умов для навчання дітей в одновікових та різновікових творчих об’єднаннях за інтересами: гуртках (групах), секціях, клубах, студіях, театрах тощо (далі – творчих об’єднаннях).
    2. Головні завдання діяльності Закладу:

        3.2.1    реалізація державної політики в галузі освіти;

        3.2.2 створення умов для гармонійного розвитку особистості, задоволення потреб дітей та підлітків у позашкільній освіті, професійному самовизначенні, організації їх дозвілля і відпочинку;

         3.2.3  виявлення, розвиток і підтримка юних талантів і обдарувань, стимулювання творчого самовдосконалення дітей та юнацтва;

          3.2.4 формування у дітей та учнівської молоді національної самосвідомості, активної громадянської позиції, прагнення до здорового способу життя;

3.2.5 надання закладам загальної середньої освіти методичної допомоги з питань організації позакласної роботи  та позашкільної освіти;

3.2.6 просвітницька діяльність.

    1. Заклад  може здійснювати роботу за такими напрямами:
  • художньо-естетичний;
  • еколого-натуралістичний;
  • туристсько-краєзнавчий;
  • науково-технічний;
  • дослідницько-експериментальний;
  • соціально-реабілітаційний;
  • фізкультурно-спортивний або спортивний;
  • військово-патріотичний;
  • оздоровчий;
  • гуманітарний.
    1. Взаємовідносини Закладу з юридичними і фізичними особами визначаються відповідно до чинного законодавства України угодами, що між ними укладені.
    2. Заклад проводить освітньо-виховну, інформаційно-методичну, організаційно-масову, навчально-тренувальну,  навчально-репетиційну та концертно-просвітницьку роботу.
    3. Заклад працює відповідно до освітньої програми, річного та перспективного планів роботи.
    4. Основна діяльність вихованців (учнів), слухачів Закладу здійснюється в творчих об’єднаннях. Щоденна кількість і послідовність занять творчих об’єднань визначається розкладом, що складається відповідно до санітарних і гігієнічних вимог, узгоджується з профспілковим комітетом Закладу і затверджується директором.

Заняття творчих об’єднань  різних напрямів проводяться протягом тижня згідно з розкладом.

    1. Освітній процес у Закладі здійснюється за освітньою програмою, типовими навчальними планами та програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України, а також за планами та програмами,  затвердженими управлінням освіти і науки виконкому Криворізької міської ради.

На основі типових навчальних планів і навчальних програм, що затверджуються управлінням освіти і науки виконкому Криворізької міської ради, розробляється робочий навчальний план Закладу на навчальний рік з урахуванням мережі творчих об’єднань, що діють у Закладі, та кількості груп у них, років навчання, тижневого навантаження педагогічних працівників, структури навчального року.

    1. Експериментальні навчальні плани складаються з урахуванням типового навчального плану. Запровадження експериментальних навчальних планів, освітніх програм, педагогічних інновацій і технологій здійснюється в установленому порядку.

Навчальні програми можуть бути профільними, комплексними і такими, що передбачають індивідуальне навчання вихованців (учнів, слухачів) у творчих об’єднаннях. Залежно від специфіки творчого об’єднання навчання може проводитися від одного місяця до кількох років.                                                     

    1. Середня наповнюваність творчих об’єднань у Закладі становить10-15 вихованців (учнів), слухачів.

Чисельний склад груп, у яких передбачається індивідуальне навчання, становить не більше 5 вихованців (учнів) і слухачів.

Наповнюваність творчих об’єднань установлюється директором Закладу залежно від їх профілю, навчальних планів і програм та можливостей організації навчально-виховного і тренувального процесу, рівня майстерності вихованців (учнів, слухачів), вимог дотримання техніки безпеки і становить не більш як 20 вихованців (учнів, слухачів).

    1. Прийом вихованців (учнів, слухачів) до Закладу може здійснюватися протягом навчального року (у міру закінчення комплектування творчих об’єднань) за їхнім бажанням та за згодою батьків або осіб, які їх замінюють на безконкурсній основі.

Для зарахування вихованців (учнів), слухачів до окремих  творчих об’єднань (хореографічні, спортивні, циркове мистецтво тощо) потрібна довідка медичного закладу про відсутність у них протипоказань для занять у такому об’єднанні.

До Закладу зараховуються вихованці (учні), слухачі віком від 3 до 21 року, які можуть навчатися в одновікових або різновікових творчих об’єднаннях.

    1. Освітній процес у Закладі здійснюється диференційовано (відповідно до індивідуальних можливостей, інтересів, нахилів, здібностей вихованців (учнів, слухачів) з урахуванням їхнього віку, психофізичних особливостей та стану здоров'я) з використанням різних організаційних форм роботи: заняття, гурткової роботи, клубної роботи, лекції, індивідуального заняття, конференції, семінару, курсів, читання, вікторин, концерту, змагання, навчально-тренувального заняття, репетиції, походу, екскурсії, експедиції, практичної роботи в лабораторії, майстерні, а також з використанням інноваційних форм роботи.
    2. Заклад може залучати до участі в організаційно-масових заходах заклади загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної освіти, вищі навчальні заклади, інші заклади та організації.
    3. Заклад організовує роботу з учнями протягом календарного року.

Навчальний рік розпочинається 1 вересня. Тривалість навчального року установлюється Міністерством освіти і науки України відповідно до нормативних документів про заклади позашкільної освіти.

Комплектування творчих об’єднань здійснюється у період з  1 до 15 вересня, який вважається робочим часом керівника творчого об’єднання Закладу. Протягом навчального року за наявності вільних місць може проводитись додатковий набір.

Початок і закінчення занять, заходів визначаються керівником Закладу відповідно  до режиму роботи Закладу та правил внутрішнього трудового розпорядку з урахуванням допустимого навантаження на вихованців (учнів), слухачів.

У канікулярні, святкові та вихідні дні Заклад може працювати за окремим планом, затвердженим директором Закладу.

    1. У період канікул Заклад організовує поза розкладом різноманітну масову роботу з вихованцями (учнями, слухачами), надаючи їм усі наявні можливості для повноцінного оздоровлення, дозвілля і відпочинку на спортивно-оздоровчих базах, у таборах, оздоровчо-екскурсійних подорожах, конкурсах, змаганнях, навчально-тренувальних зборах тощо.
    2. Тривалість одного заняття у Закладі визначається навчальними планами і програмами з урахуваннями психофізіологічного розвитку та допустимого навантаження для різних вікових категорій і становить для вихованців (учнів й слухачів):
    • віком від 3 до 5 років – 25 хвилин;
    • віком від 5 до 6 років – 30 хвилин;
    • віком від 6 до 7 років – 35 хвилин;
    • старшого віку – 45 хвилин.

Короткі перерви між заняттями є робочим часом керівника гуртка, групи або іншого творчого об’єднання і визначаються режимом щоденної роботи Закладу (розкладом занять).

    1. Творчі об’єднання Закладу класифікуються за трьома рівнями:

3.17.1 початковий рівеньце творчі об’єднання, діяльність яких спрямована на загальний розвиток вихованців (учнів), слухачів, виявлення їхніх здібностей, обдарувань, прищеплення інтересу до творчої діяльності;

3.17.2 основний рівень – це творчі об’єднання, які розвивають стійкі інтереси вихованців (учнів), слухачів, дають їм знання, практичні вміння і навички, задовольняють потреби у професійній орієнтації;

Тривалість занять творчих об’єднань початкового та основного рiвня до шести  академічних годин на тиждень.          

3.17.3 вищий рівень – це творчі об’єднання за інтересами для здібних і обдарованих вихованців (учнів), слухачів.

Тривалість занять творчих об’єднань вищого рiвня до десяти академічних годин на тиждень. 

 У разі співпраці окремих творчих об’єднань для одного складу вихованців (учнів), слухачів за комплексною програмою загальна тривалiсть занять не  більше  дванадцяти  академічних  годин  на  тиждень.                   

Заняття в творчих об’єднаннях проводяться один, два чи три рази на  тиждень  тривалiстю вiд  однієї  до  чотирьох  академічних  годин   кожне.

Відповідно до рівня класифікації визначаються мета і перспективи діяльності творчих об’єднань, їх чисельний склад, обирається програма.

3.18.  Заклад проводить інформаційно-методичну роботу, спрямовану на вдосконалення програм, змісту, форм і методів діяльності творчих об’єднань.

Структурними підрозділами Закладу можуть бути відділи, кабінети, постійно діючі та тимчасові виставки, оздоровчі табори, бібліотеки, спеціалізовані й творчі майстерні та інші підрозділи.

У Закладі можуть функціонувати методичні об'єднання, відділення за напрямами діяльності творчих об’єднань, що охоплюють учасників навчально-виховного  процесу  та спеціалістів певного професійного спрямування.

Методичні об’єднання створюються у Закладі  для  координації  науково-методичної,  організаційної  та практичної  діяльності Закладу  з  питань  здобуття  вихованцями (учнями), слухачами позашкільної освіти за напрямами, зазначеними у пункті 3.4 даного Статуту.

Відділи створюються у  Закладі  за наявності 10 і більше груп одного або кількох споріднених напрямів та діють на підставі відповідних наказів і Положення про відділ (структурний підрозділ).

Відділення створюються у Закладі за видами творчих об’єднань або за напрямами позашкільної освіти.

Заклад може створювати філії - структурно відокремлені підрозділи, що перебувають поза межами розташування Закладу і виконують таку саму освітню діяльність, як і Заклад у цілому або за окремими його напрямами. 

         3.19.  Заклад  організовує та проводить очні та заочні масові заходи: конференції, конкурси, змагання, зльоти, олімпіади, виставки тощо, здійснює пошук сучасних форм роботи, підтримує соціально значимі ініціативи та рухи, взаємодіє з іншими закладами позашкільної освіти та установами. Через засоби масової інформації пропагує досягнення дітей та юнацтва Закладу.

  1. Заклад може організовувати роботу своїх творчих об’єднань у приміщеннях закладів загальної середньої, професійно-технічної освіти, підприємств, організацій, вищих навчальних закладів, наукових установ, за місцем проживання дітей та юнацтва відповідно до укладених угод із зазначеними закладами.
  2. Заклад може проводити роботу спільно з науково-дослідними, творчими організаціями, вищими навчальними закладами, створювати лабораторії для творчої, експериментальної, науково-дослідної роботи.

Заклад може бути творчою лабораторією, базою ліцею, гімназії, коледжу в роботі з обдарованими дітьми.

  1. З метою визначення рівня практичної підготовки вихованців (учнів), слухачів та з метою розвитку всебічно розвиненої особистості Заклад може проводити організаційно-масову роботу у формі конференції, концерту, змагання, походу, екскурсії, експедиції, навчально-тренувального збору тощо.
  2.  Підвищення кваліфікації педагогічних працівників Закладу за напрямами позашкільної роботи проводиться у формах курсів, семінарів та за іншими організаційними формами на базі закладів, що мають ліцензію з надання відповідних послуг.
  3. Заклад може організовувати проведення на своїй базі педагогічної практики студентів вищих навчальних закладів.
  4. Для подальшого розвитку інтересів і нахилів вихованців (учнів), слухачів, підтримки їх професійних навичок Заклад,  за умови дотримання вимог охорони праці й безпеки життєдіяльності, може організовувати виконання замовлень підприємств, установ, організацій на виготовлення продукції, виконання робіт. При цьому характер і зміст робіт повинні сприяти формуванню й удосконаленню знань і умінь, передбачених навчальними програмами.

У випадках, передбачених чинним законодавством України, Заклад має право надавати платні послуги з певних видів діяльності після отримання у встановленому порядку відповідних ліцензій. Платні послуги не можуть надаватись Закладом замість або в межах освітньої діяльності, визначеної навчальними планами і програмами.

  1. Згідно з рішенням Власника, на підставі відповідних угод, Заклад може надавати організаційно-методичну допомогу педагогічним колективам, молодіжним, дитячим, громадським організаціям та здійснювати координаційно-методичний супровід навчальних закладів району.
  2. Випускникам Закладу,  які  в установленому  порядку  склали  кваліфікаційні іспити, видаються відповідні документи про позашкільну освіту в порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.

4.  Учасники освітнього процесу Закладу

  1. Учасниками освітнього процесу у Закладі є вихованці (учні),  слухачі, директор, заступники директора, завідувачі відділами, методисти, педагогічні працівники (керівники творчих об’єднань, акомпаніатори, психологи, бібліотекарі, спеціалісти, які залучені до навчально-виховного процесу та інші), батьки або особи, які їх замінюють, представники підприємств, установ та організацій, які беруть участь в освітньому процесі.
  2. Вихованці (учні), слухачі Закладу мають такі гарантовані державою права на:

4.2.1 здобуття позашкільної освіти відповідно до їхніх здібностей, обдарувань, уподобань та інтересів;

4.2.2  добровільний вибір виду діяльності, зміну їх упродовж року;

          4.2.3 навчання у декількох гуртках, групах та інших творчих обєднаннях Закладу;

4.2.4 безпечні та нешкідливі умови навчання та праці;

4.2.5 участь в органах громадського самоврядування Закладу;

4.2.6 користування навчально-виробничою, науковою,  матеріально-технічною, культурно-спортивною базою Закладу;

4.2.7 участь у різних видах навчальної, науково-практичної  та науково-дослідної роботи, у конференціях, олімпіадах, навчально-тренувальних зборах, виставках, оглядах, конкурсах, експедиціях, змаганнях, зльотах та інших масових заходах;

4.2.8 вільне вираження поглядів, переконань;

4.2.9 захист від будь-яких форм експлуатації, психічного і фізичного насильства, від дій педагогічних та інших працівників, які порушують їхні права, принижують честь і гідність;

4.2.10 захист від відволікання за рахунок навчального часу до робіт і здійснення заходів, не пов’язаних із навчальним процесом.

  1. Вихованці (учні), слухачі Закладу мають такі зобов’язання:

4.3.1 дотримуватися вимог Статуту, правил внутрішнього трудового розпорядку Закладу;

4.3.2 оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками;

4.3.3.підвищувати загальний культурний рівень;

4.3.4 дотримуватись морально-етичних норм;

4.3.5 поважати педагогічних та технічних працівників Закладу;

4.3.6 брати посильну участь у різних видах трудової діяльності;

4.3.7 бережливо ставитися до державного, громадського і особистого майна;

4.3.8 дбати про власну гігієну та охайний зовнішній вигляд, власну безпеку і оточуючих;

  1. За успіхи у навчанні для учасників освітнього процесу встановлюються такі форми морального і матеріального заохочення:
  • грамота;
  • диплом;
  • цінний подарунок;
  • премія;
  • оголошення подяки.
  1. Педагогічним працівником Закладу повинна бути особа з високими моральними якостями, яка має вищу педагогічну або іншу фахову освіту, належний рівень професійної підготовки, здійснює педагогічну діяльність, забезпечує результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров'я якої дозволяє виконувати професійні обов'язки в закладах позашкільної освіти.

Педагогічним працівником Закладу може бути також народний умілець з високими моральними якостями за умови забезпечення належної результативності освітнього процесу.

  1. Педагогічні працівники Закладу мають такі права:

4.6.1 вибір форм підвищення педагогічної кваліфікації;

4.6.2 участь у роботі методичних об’єднань, нарад, зборів та заходах, пов’язаних з організацією освітньої, інформаційно-методичної та організаційно-масової роботи Закладу;

4.6.3 проведення в установленому порядку  науково-дослідної, експериментальної та пошукової роботи;

4.6.4 прояв соціально-педагогічної ініціативи, вибір педагогічно обґрунтованих форм, методів, засобів роботи з вихованцями (учнями, слухачами);

4.6.5 захист професійної честі, гідності відповідно до чинного законодавства України;

4.6.6 соціальне та матеріальне заохочення за досягнення вагомих результатів у виконанні покладених на них завдань;

4.6.7 обєднання у професійні спілки, участь в інших обєднаннях громадян, діяльність яких не заборонена чинним законодавством України;

4.6.8 участь у роботі органів громадського самоврядування Закладу;

4.6.9 внесення керівництву Закладу та органам управління освітою пропозицій щодо поліпшення освітнього процесу, подання на розгляд керівництву Закладу та педагогічної ради пропозицій про моральне та матеріальне заохочення вихованців (учнів, слухачів), застосування стягнень до тих, хто порушує правила внутрішнього трудового розпорядку, що діють у Закладі.

  1. Педагогічні працівники Закладу мають такі  зобов’язання:

4.7.1 дотримуватися вимог Статуту Закладу, трудового договору, режиму роботи Закладу, виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку, умови трудового договору та  посадові обов’язки;

4.7.2 виконувати навчальні плани та програми;

4.7.3 забезпечувати умови для засвоєння учнями навчальних програм на рівні обов’язкових державних вимог, сприяти розвитку здібностей вихованців (учнів, слухачів);

4.7.4 сприяти розвитку інтелектуальних і творчих здібностей, фізичних якостей вихованців (учнів, слухачів) відповідно до їхніх задатків та запитів, а також збереженню їх здоров’я;

4.7.5 визначати мету та конкретні завдання навчання, виховання і розвитку вихованців (учнів,слухачів), вибирати адекватні засоби їх реалізації;

4.7.6 здійснювати педагогічний контроль за дотриманням вихованцями (учнями, слухачами) моральних, етичних норм поведінки, вимог інших документів, що регламентують організацію освітнього процесу;

4.7.7 дотримуватися педагогічної етики, поважати гідність вихованців (учнів, слухачів), захищати їх від будь-яких форм фізичного, психічного насильства;

4.7.8 берегти здоров’я вихованців (учнів, слухачів), захищати їхні інтереси, пропагувати здоровий спосіб життя;

4.7.9 виховувати повагу до батьків, жінок, старших за віком, до народних традицій та звичаїв, духовних і культурних надбань українського народу;

4.7.10 постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну і політичну культуру;

4.7.11 вести документацію, пов’язану з виконанням посадових обов’язків (журнали, плани роботи тощо);

4.7.12 виховувати особистим прикладом і настановами повагу до державної символіки, принципів загальнолюдської моралі;

4.7.13 брати участь у роботі методичного об'єднання, педагогічної ради, нарад, семінарів, що проводяться у Закладі;

4.7.14 виконувати накази і розпорядження адміністрації Закладу, органів державного управління освітою.

  1. Викладачі, керівники творчих обєднань працюють відповідно до режиму роботи та розкладу занять, затверджених директором Закладу.
  2.  Педагогічне навантаження керівників творчих об’єднань Закладу визначається директором згідно із чинним законодавством України, затверджується відділом освіти виконкому Тернівської районної у місті ради за погодженням з профспілковим комітетом Закладу.

Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року можливий у разі зміни кількості годин за окремими навчальними програмами, що передбачається навчальним планом; у разі вибуття або зарахування вихованців (учнів), слухачів Закладу протягом навчального року або за письмовою згодою педагогічного працівника з дотриманням законодавства про працю.

  1. Не допускається відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов’язків, окрім випадків, передбачених чинним законодавством України.
  2. Педагогічні працівники Закладу підлягають атестації, яка здійснюється відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України
  3. Права й обов’язки працівників Закладу регулюються трудовим законодавством та правилами внутрішнього трудового розпорядку Закладу.
  4. Батьки вихованців (учнів), слухачів та особи, які їх замінюють, є учасниками освітнього процесу з моменту зарахування їхніх дітей до Закладу.
  5. Батьки вихованців (учнів), слухачів та особи, які їх замінюють, мають такі права:

4.14.1 обирати і бути обраними до батьківських комітетів та органів громадського самоврядування Закладу;

4.14.2 звертатися до адміністрації, профспілкового комітету Закладу, до органів управління освітою з питань навчання та виховання дітей;

4.14.3 приймати рішення про участь дітей в інноваційній діяльності Закладу;

4.14.4 брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення організації освітнього процесу та зміцнення матеріально-технічної бази Закладу;

4.14.5 захищати законні інтереси вихованців (учнів), слухачів в органах громадського самоврядування Закладу та у відповідних державних, судових органах.

  1. Батьки та особи, які їх замінюють, мають такі зобов’язання:

4.15.1 сприяти здобуттю дітьми освіти у Закладі;

4.15.2 дбати про фізичне здоров’я, психічний стан дітей;

4.15.3 створювати належні умови для розвитку природних здібностей дітей;

4.15.4 поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до Вітчизни, сім’ї, державної і рідної мови, культури, виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини;

4.15.5 дотримуватись правил етичної поведінки у спілкуванні з працівниками, та іншими батьками вихованців (учнів), слухачів Закладу.

5.  Управління Закладом

  1. Безпосереднє керівництво Закладом здійснює директор, який призначається на посаду (звільняється з посади) наказом управління освіти і науки виконкому Криворізької міської ради відповідно до чинного законодавства України та діючого у місті Порядку.
  2. Директором Закладу може бути тільки громадянин України, який, має вищу освіту та стаж педагогічної роботи не менше трьох років, а також організаторські здібності, фізичний і психічний стан якого не перешкоджає виконанню посадових обов’язків.
  3. Директор Закладу є керівником з Цивільного захисту відповідно до Кодексу ЦЗ України.
  4. Директор Закладу:

5.4.1 приймає на роботу та звільняє з роботи педагогічних та інших працівників Закладу відповідно до чинного законодавства України;

5.4.2 керує колективом, забезпечує раціональний добір і розстановку кадрів, створює належні умови для підвищення фахового рівня працівників;

5.4.3 організовує навчально-виховний процес;

5.4.4 забезпечує контроль за виконанням навчальних планів, програм, якістю знань, умінь та навичок вихованців (учнів), слухачів;

5.4.5 створює належні умови для здобуття вихованцями (учнями), слухачами позашкільної освіти;

5.4.6 забезпечує дотримання вимог щодо охорони дитинства, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм, безпеки життєдіяльності;

5.4.7 розпоряджається майном і коштами Закладу відповідно до  чинного законодавства України та діючого Статуту;

5.4.8 установлює надбавки, доплати, премії та надає матеріальну допомогу працівникам Закладу відповідно до чинного законодавства;

5.4.9 представляє Заклад на підприємствах, в установах та організаціях та відповідає перед Власником за результати діяльності Закладу;

5.4.10 дає дозвіл на участь діячів науки, культури, членів творчих спілок, працівників культурно-освітніх закладів, підприємств, установ та організацій, інших юридичних або фізичних осіб у навчально-виховному процесі;

5.4.11 забезпечує право вихованців (учнів), слухачів  на захист від будь-яких форм фізичного або психічного насильства;

5.4.12 видає у межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання;

5.4.13 застосовує заходи заохочення та дисциплінарні стягнення до працівників Закладу;

5.4.14 розподіляє функціональні обов’язки між членами колективу та затверджує посадові інструкції працівників Закладу;

5.4.15 забезпечує виконання покладених на нього завдань з питань охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки, електробезпеки , безпеки життєдіяльності, цивільного захисту, відповідно до чинного законодавства України;

5.4.16 несе відповідальність за виконання покладених на Заклад завдань, результати фінансово-господарчої діяльності, стан і збереження майна, переданого в користування та володіння Закладу.

5.4.17 щороку звітує на загальних зборах (конференції) колективу Закладу про діяльність адміністрації;

5.4.18   забезпечує економне та раціональне використання бюджетних коштів;

5.4.19 опрацьовує й разом з профспілковим комітетом подає на затвердження зборів трудового колективу Правила внутрішнього трудового  розпорядку Закладу.

  1. Повноваження трудового колективу Закладу визначаються чинним законодавством України та колективним договором.
  2. Інтереси трудового колективу Закладу представляє профспілковий комітет або інший орган чи особа, уповноважені трудовим колективом.
  3. Колективним договором регулюються питання охорони праці, виробничі та трудові відносини трудового колективу з адміністрацією Закладу.
  4. З метою розвитку та вдосконалення навчально-виховного процесу, професійної діяльності педагогічних працівників у Закладі створюється педагогічна рада – постійно діючий колегіальний орган управління Закладом. Головою педагогічної ради є директор.

Педагогічна рада Закладу виконує такі завдання:

5.8.1 розглядає та погоджує плани, підсумки і актуальні питання освітньо-виховної, організаційно-масової та інформаційно-методичної роботи Закладу, його структурних підрозділів, творчих об’єднань, а також питання дотримання санітарно-гігієнічних вимог, забезпечення техніки безпеки, охорони праці, вдосконалення і методичне забезпечення освітнього процесу;

5.8.2 обговорює і затверджує перспективний та річний план роботи Закладу;

5.8.3 розробляє пропозиції щодо поліпшення діяльності Закладу, перспективи розвитку, утворення нових творчих об’єднань;

5.8.4 визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних кадрів, впровадження в освітній процес досягнень науки й ефективного педагогічного досвіду;

5.8.5 обґрунтовує пропозиції, що надходять від педагогів, організацій, підприємств, установ про моральне та матеріальне заохочення вихованців, учнів і слухачів;

5.8.6 порушує клопотання про заохочення педагогічних працівників;

5.8.7 захищає права педагогічних працівників на педагогічну ініціативу, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, аналізує форми, методи і засоби навчання та скасовує такі, що не придатні для використання в навчально-виховному процесі;

5.8.8 розглядає інші питання професійної діяльності педагогічних працівників та освітнього процесу Закладу.

5.8.9 розробляє рекомендації з питань організації освітнього процесу, налагодження міжнародних освітніх та творчих зв’язків.

Кількість засідань педагогічної ради визначається їх доцільністю, але не може бути менше ніж два рази на рік.

  1. У період між засіданнями педагогічної ради діє методична рада, до складу якої входять педагогічні працівники Закладу та інші учасники освітнього процесу. Методична рада є дорадчим органом.

Методична рада виконує такі завдання:

5.9.1 координує науково-методичну, організаційну та практичну діяльність Закладу з питань здобуття вихованцями (учнями), слухачами позашкільної освіти за напрямами діяльності Закладу;

5.9.2 заслуховує повідомлення та пропозиції з питань удосконалення освітньої, організаційно-методичної, науково-дослідної роботи;

5.9.3 вивчає, узагальнює та поширює кращий педагогічний досвід;

5.9.4 може давати експертні оцінки щодо якості навчально-методичної літератури з позашкільної освіти;

5.9.5 обговорює проекти нових навчальних програм, аналізує пропозиції щодо вдосконалення діючих;

5.9.6 поширює інновації у системі позашкільної освіти;

5.9.7 обговорює положення, сценарії, умови проведення конкурсів, змагань тощо.

Кількість засідань методичної ради визначається їх доцільністю.

  1. Органом громадського самоврядування Закладу є загальні збори (конференція) колективу, які скликаються не рідше ніж один раз на рік. Рішення зборів (конференції) вважаються правомочними, якщо в роботі бере участь понад 50% її членів та приймаються простою більшістю голосів присутніх.
  2. Загальні збори (конференція) колективу Закладу проводяться за участю директора, заступників директора, керівників підрозділів, що входять до складу Закладу, наукових та інших педагогічних працівників, які залучаються до освітнього процесу Закладу, а також представників учнівського самоврядування, батьківського комітету.
  3. У період між загальними зборами (конференцією) діє рада Закладу, діяльність якої регулюється даним Статутом та Положенням про раду Закладу.

До ради обираються  пропорційно представники від педагогічного колективу, органів учнівського самоврядування, батьків і громадськості.

Представництво в раді й загальна її чисельність визначаються загальними зборами Закладу.

У разі незгоди адміністрації Закладу з рішенням ради Закладу створюється узгоджувальна комісія,  що розглядає спірне питання. До складу комісії входять представники органів громадського самоврядування, адміністрації, профспілкового комітету Закладу.

Головою ради не можуть бути директор та його заступники. Голова ради може бути членом педагогічної ради.

Для вирішення поточних питань рада може створювати постійні або тимчасові комісії з окремих напрямів роботи. Склад комісій та зміст їх роботи визначаються радою.

  1. За рішенням загальних зборів (конференції) можуть створюватися і діяти піклувальна рада, учнівський та батьківський комітети Закладу, що діють на підставі відповідних Положень про них.
  2. У Закладі діє учнівське самоврядування.

6.  Фінансово-господарська діяльність

та матеріально-технічна база Закладу

  1. Фінансово-господарська діяльність Закладу здійснюється відповідно до чинного законодавства України на основі його кошторису.
  2. Джерелами формування кошторису Закладу є:

          6.2.1 кошти Власника (міський бюджет);

          6.2.2 доходи від здачі в оренду приміщень, споруд, обладнань;

          6.2.3 благодійні внески юридичних та фізичних осіб;

6.2.4 інші джерела не заборонені чинним законодавством.

  1. Заклад у процесі здійснення фінансово-господарської діяльності має такі права:

6.3.1 розпоряджатися коштами кошторису Закладу в межах затверджених призначень;

6.3.2 розвивати власну матеріальну базу;

6.3.3 володіти та користуватися майном відповідно до чинного законодавства України та Статуту;

6.3.4 встановлювати структуру і штати Закладу відповідно до нормативних документів;

6.3.5 встановлювати тарифні розряди, доплати та надбавки згідно з чинними нормативними актами;

6.3.6 здійснювати інші дії, що не суперечать чинному законодавству України та Статуту.

  1. Матеріально-технічна база Закладу включає власне приміщення, орендовані приміщення, обладнання, засоби зв'язку, оргтехніку та інвентар, що перебуває в його користуванні.
  2. Ведення діловодства та звітності у Закладі здійснюється у порядку, визначеному нормативно-правовими актами, затвердженими галузевими Міністерствами України.

7. Майно та фінансування Закладу

  1. Майно Закладу становлять необоротні та оборотні активи, основні засоби та грошові кошти, а також інші цінності.
  2. Майно Закладу є власністю територіальної громади міста Кривого Рогу і закріплюється за ним на праві оперативного управління. Здійснюючи право оперативного управління з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою Власника або уповноваженого ним органу, Заклад користується та розпоряджається майном відповідно до чинного законодавства України. Право оперативного управління оформлюється відповідним договором між уповноваженим органом управління та Закладом.
  3. Джерелами формування майна Закладу є:

           7.3.1 кошти міського бюджету;

           7.3.2 інші власні надходження Закладу;

           7.3.3 благодійні внески, гранти, дарунки, всі види добровільної та безоплатної допомоги, внески від спонсорів та меценатів;

           7.3.4 кошти від оренди майна;

           7.3.5 інші джерела, не заборонені чинним законодавством України.

  1. Заклад має право:

           7.4.1 передавати з балансу на баланс матеріальні цінності між своїми структурними підрозділами, у тому числі філіями та відділеннями, а також здавати в оренду юридичним та фізичним особам закріплене за ним майно, згідно із чинним  законодавством України та діючими у місті Порядками;

           7.4.2 за погодженням з уповноваженим органом управління відповідно  до діючого у місті Порядку реалізувати застаріле обладнання, прилади, апаратуру та використовувати кошти від реалізації вказаного майна на оновлення матеріально-технічної бази Закладу у визначеному законодавством порядку.

  1. Структура, штатний розпис та кошторис Закладу затверджуються уповноваженим органом управління за поданням керівника Закладу.
  2. Фінансування діяльності Закладу здійснюється у встановленому порядку за рахунок міського бюджету, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством України;
  3. Перевірка та аудит порядку використання майна, господарської та фінансової діяльності Закладу здійснюється відповідним органом та уповноваженим органом у визначеному законодавством порядку.
  4. Заклад самостійно веде статистичну звітність і подає її органам, уповноваженим здійснювати контроль за відповідними напрямами діяльності Закладу у визначеному законодавством порядку.
  5. Керівництво Закладу несе відповідальність перед уповноваженим органом управління та відповідними органами за достовірність та своєчасність подання фінансової, статистичної та іншої звітності.
  6. Доходи (прибутки) Закладу використовуються виключно для фінансування видатків на його утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямків діяльності, визначених установчими документами.
  7. Закладу забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ним осіб.

8. Діяльність у рамках міжнародного співробітництва

    1. Заклад за наявності належної матеріально-технічної та соціально-культурної бази, власних фінансових коштів має право проводити міжнародний учнівський та педагогічний обмін у межах освітніх програм, проектів, брати участь у міжнародних заходах.
    2. Заклад має право укладати угоди про співробітництво, встановлювати прямі зв'язки з органами управління освітою, навчальними закладами, науковими установами, підприємствами, організаціями, громадськими об'єднаннями інших країн в установленому законодавством порядку.

  1. Контроль за діяльністю Закладу

  1. Державний контроль за діяльністю Закладу здійснюють Міністерство освіти і науки України, Державна служба якості освіти, обласна державна адміністрація, місцеві органи виконавчої влади, до сфери управління яких належить Заклад.
  2. Основною формою державного контролю за діяльністю Закладу є державна атестація, відповідно до Порядку державної атестації загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 24.07.2001 №553 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 16.08.2004 №658), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.08.2001 за №678/5869 (зі змінами).
  3. У період між атестацією можуть проводитися перевірки (інспектування) з питань, пов’язаних з його освітньою діяльністю. Зміст, види і періодичність таких перевірок визначається залежно від  стану навчально-виховної роботи, але не частіше 2 разів на рік. Перевірки з питань, не пов’язаних з навчально-виховною діяльністю, проводяться його Власником  відповідно до чинного законодавства України.

10. Припинення діяльності Закладу

  1. Припинення діяльності Закладу здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділ, перетворення) або ліквідації - за рішенням Власника, а у випадках, передбачених законом України - за рішенням суду, і передбачає передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету.
  2. У разі реорганізації Закладу вся сукупність його прав та обов'язків переходить до його правонаступників.
  3. Власник, суд або орган, що прийняв рішення про припинення діяльності Закладу, призначає комісію з припинення діяльності Закладу (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення діяльності Закладу відповідно до Цивільного та Господарського кодексів України. З дня призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження по управлінню справами Закладу. Комісія виступає в суді від імені Закладу. Власник, суд або орган, що прийняв рішення про припинення діяльності Закладу, зобовʼязаний негайно письмово повідомити про це орган що здійснює державну реєстрацію, який вносить до Єдиного державного реєстру відомості про те, що Заклад перебуває у процесі припинення.
  4. Ліквідаційна комісія або інші органи, що здійснюють ліквідацію Закладу, оприлюднюють інформацію про його ліквідацію та про  порядок і строки заяви кредиторами претензій, а явних (відомих) кредиторів повідомляють персонально у письмовій формі у встановлені законодавством строки. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня оприлюднення інформації про припинення діяльності Закладу. Одночасно ліквідаційна комісія вживає необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості Закладу та виявленню вимог кредиторів, з письмовим повідомленням кожного з них про ліквідацію Закладу. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно Закладу і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його Власнику Закладу або органу, що призначив ліквідаційну комісію, для затвердження. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.
  5. Працівникам Закладу, які звільняються у зв'язку з його реорганізацією чи ліквідацією, гарантується дотримання їх прав та інтересів відповідно до законодавства про працю.
  6. Заклад є таким, що припинив свою діяльність, з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.

11. Прикінцеві положення

  1. Зміни та доповнення до цього Статуту вносяться шляхом викладення його в новій редакції та затверджуються органом, уповноваженим Власником, у порядку, визначеному законодавством.
  2. Рішення про викладення Статуту у новій редакції після проведення попередніх консультацій схвалюється загальними зборами трудового колективу.
  3. Викладений Статут у новій редакції набуває чинності після його реєстрації в установленому порядку.
  4. У всіх випадках, не передбачених даним Статутом, а також при розходженні умов Статуту з чинним законодавством, Заклад керується чинним законодавством України.

                                 12. Порядок підписання Статуту

  

    1. Статут Закладу повинен містити відомості, передбачені законодавством, та відповідати законодавству.
    2. Статут Закладу викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується усіма засновниками (учасниками) або уповноваженими особами.

ПОГОДЖЕНО:

Заступник міського голови

_____________________ В. Бєрлін

 Начальник  управління

освіти і науки виконкому

Криворізької міської ради

__________________ Т. Кріпак

                                                                                 

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.