Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Академічна доброчесність

Дата: 13 листопада 2023 о 09:44

СХВАЛЕНО

педагогічною радою КЗПО

«ЦПО  «Терни» КМР

протокол №1 від 29.08.2023

ЗАТВЕРДЖУЮ

Директор _________ Андрій ЦУРЕНКОВ

Наказ № 01-11 29.2/23-зд

від _29.08.2023 року

ПОЛОЖЕННЯ

про Академічну доброчесність

комунальному закладі позашкільної освіти «Центр позашкільної освіти «Терни» Криворізької міської ради

м. Кривий ріг

2023

І. Загальні положення

1.1. Положення про академічну доброчесність у комунальному закладі позашкільної освіти «Центр позашкільної освіти «Терни» Криворізької міської ради (далі КЗПО «ЦПО «Терни» КМР) є внутрішнім нормативним актом, який закріплює норми та правила етичної поведінки, професійного спілкування між учасниками освітнього процесу, спрямованим на забезпечення якісних освітніх послуг здобувачам освіти.

1.2. Мета Положення полягає у запровадженні правил і норм академічної доброчесності в КЗПО «ЦПО «Терни» КМР та дотриманні стандартів чесної та високопрофесійної діяльності педагогічних працівників та здобувачів позашкільної освіти (вихованців) під час освітнього процесу.

1.3. Педагогічні працівники та здобувачі позашкільної освіти, усвідомлюючи свою відповідальність за неналежне виконання функціональних обов’язків, формування сприятливого академічного середовища для забезпечення дієвої організації освітнього процесу, розвитку інтелектуального, особистісного потенціалу, підвищення позитивного іміджу закладу, зобов’язуються виконувати норми даного Положення.

1.4. Норми цього Положення закріплюють правила поведінки безпосередньо у трьох основних сферах – освітній (навчальній), науковій та виховній (морально-психологічний клімат у колективі) та спрямовані на забезпечення: дотримання загальновизнаних норм етики і моралі на засадах  партнерства, взаємоповаги, толерантності стосунків, поважаючи гідність осіб, які працюють у закладі та відвідують його; добросовісне виконання посадових обов'язків; формування інноваційного освітнього середовища для дієвої організації освітнього процесу; постійний розвиток інтелектуального, особистісного потенціалу та підвищення кваліфікації; підтримування системи демократичних відносин між працівниками; сприяння позитивному морально-психологічному клімату в колективі; запобігання корупції та хабарництву; покладання на себе відповідальності за результати педагогічної діяльності та виконання взятих на себе зобов'язань; спрямування своїх дій на підвищення позитивного іміджу КЗПО «ЦПО «Терни» КМР та примноження його традицій.

Дія Положення поширюється на всіх учасників освітнього процесу закладу.

ІІ. Поняття та принципи академічної доброчесності

2.1. Академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої, спортивної) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих, спортивних) досягнень.

2.3. Закон України «Про освіту» формами академічної недоброчесності вважає плагіат, самоплагіат, фабрикацію, фальсифікацію, списування, обман, хабарництво, необ’єктивне оцінювання, академічне шахрайство, приписування результатів колективної діяльності одній або окремим особам без узгодження з іншими учасниками авторського колективу або внесення до списку авторів, конфлікт інтересів, службова недбалість, зловживання впливом*, попередження порушень в освітньому процесі.

2.4. Дотримання академічної доброчесності педагогічними працівниками передбачає:

- дотриманням Конвенції ООН «Про права дитини», Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про позашкільну освіту», «Про авторське право і суміжні права», «Про запобігання корупції»;

- дотримання Правил внутрішнього трудового розпорядку;

- дотримання етичних норм спілкування на засадах взаємоповаги, партнерства, толерантності;

- запобігання корупції і хабарництву;

- збереження та бережливе використання матеріальної бази закладу;

- збереження та примноження позитивного іміджу закладу;

- дотримання норм про авторські права, посилання на джерела інформації в разі використання у своїх роботах запозичених відомостей та тверджень;

-  надання правдивої інформації про результати власної освітньої (наукової, творчої, спортивної) діяльності;

-   надання якісних освітніх послуг та впровадження інновацій в практичну діяльність;

- особисту присутність та активну участь в засіданнях педагогічної ради, відповідальність за прийняті колегіальні рішення;

- підвищення рівня професійного розвитку через самоосвіту, курсову перепідготовку, участь у методичних заходах районного та обласного рівнів;

- незалежність професійної діяльності від впливу релігійних, громадських та політичних організацій;

- дотримання трудової дисципліни, корпоративної етики;

- об’єктивне та неупереджене оцінювання результатів навчальної/творчої/спортивної діяльності здобувачів освіти;

- здійснення контролю за дотриманням академічної доброчесності здобувачами освіти, інформування останніх про види відповідальності за її порушення.

2.5. Дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти передбачає:

-  ставлення з повагою до педагогів, інших працівників закладу позашкільної освіти, однолітків та їхніх батьків;

- особисту присутність на всіх гурткових заняттях, крім відсутності з поважних причин;

- шанування історії закладу, здобутків педагогів, випускників;

- самостійне виконання навчальних/творчих завдань без використання додаткових джерел інформації, крім тих, що дозволені для використання; толерантне ставлення до педагогів, інших працівників закладу та однолітків;

- посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень, відомостей;

- сприяння збереженню та примноженню традицій закладу, підвищення його іміджу власними досягненнями у навчанні, спорті, творчості;

- користування матеріально-технічною базою закладу бережливо, економно та за призначенням.

ІІІ. Заходи з попередження, виявлення та встановлення

 фактів порушення академічної доброчесності

3.1. При прийомі на роботу працівник знайомиться із даним Положенням під розписку після ознайомлення із правилами внутрішнього розпорядку закладу.

3.2. Положення доводиться до батьківської громади на батьківських зборах, а також оприлюднюється на сайті закладу.

3.3. Заступник директора закладу та методисти:

3.3.1. Забезпечують попередження порушень академічної доброчесності шляхом практикумів, консультацій та інших колективних та індивідуальних форм навчання з педагогічними працівниками щодо створення, оформлення ними методичних розробок (робіт) для публікацій на конкурси різного рівня.

3.3.2. Використовує у своїй діяльності (рецензування робіт на конкурси різного рівня, на присвоєння педагогічного звання) та рекомендує педагогам сервіси безкоштовної перевірки робіт на антиплагіат.

3.4. Педагогічні працівники, в процесі своєї освітньої діяльності дотримуються академічної доброчесності, проводять розʼяснювальну роботу із здобувачами освіти щодо норм академічної доброчесності (плагіат, порушення правил оформлення цитування, посилання на джерела інформації, списування тощо).

ІV. Організація роботи Комісії з питань академічної доброчесності

4.1. З метою виконання норм цього Положення, у разі необхідності, а саме: звернення будь-якого учасника освітнього процесу, скликається  Комісія з питань академічної доброчесності (далі - Комісія), склад якої визначає директор КЗПО «ЦПО «Терни» КМР окремим наказом.

4.2. До складу Комісії входять представники ради закладу та педагогічного колективу.

Склад комісії затверджується рішенням педагогічної ради.

Термін повноважень Комісії – 1 рік.

4.3. Комісія наділяється правом одержувати і розглядати заяви щодо порушення цього Положення та надавати пропозиції адміністрації КЗПО «ЦПО «Терни» КМР щодо накладання відповідних санкцій.

4.4. У своїй діяльності Комісія керується Конституцією України, законодавством у сфері освіти, нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України, Статутом КЗПО «ЦПО «Терни» КМР, Правилами внутрішнього розпорядку КЗПО «ЦПО «Терни» КМР, іншими нормативними (локальними) актами закладу та цим Положенням.

4.5. Будь-який працівник чи здобувач позашкільної освіти  КЗПО «ЦПО «Терни» КМР може звернутися до Комісії із заявою про порушення норм цього Положення, внесення пропозицій або доповнень.

4.6. Будь-який учасник освітнього процесу, якому стали відомі факти порушення норм цього Положення чи підготовки про можливість такого порушення, повинен звернутися до директора КЗПО «ЦПО «Терни» КМР з письмовою заявою. У заяві обов’язково зазначаються особисті дані заявника (П.І.Б., контактні дані: адреса, телефон, місце роботи, посада, гурток, особистий підпис). Анонімні заяви чи заяви, викладені в некоректній формі, Комісією не розглядаються.

4.7. Повноваження Комісії:

-    одержувати, розглядати, здійснювати аналіз заяв щодо порушення норм цього Положення та готувати відповідні висновки;

-    залучати до своєї роботи експертів з тієї чи іншої галузі, а також використовувати технічні і програмні засоби для достовірного встановлення фактів порушення норм академічної доброчесності за поданою заявою;

-    проводити інформаційну роботу щодо популяризації принципів академічної доброчесності та професійної етики педагогічних працівників та здобувачів позашкільної освіти;

-    ініціювати, проводити та підтримувати дослідження з академічної доброчесності, якості освіти;

-    готувати пропозиції щодо підвищення ефективності впровадження принципів академічної доброчесності в освітню та виховну діяльність КЗПО «ЦПО «Терни» КМР;

-    надавати рекомендації та консультації щодо способів і шляхів більш ефективного дотримання норм цього Положення.

4.8.  Комісія звітує про свою роботу раз на рік перед педагогічною радою закладу.

V. Відповідальність за порушення академічної доброчесності

5.1. За порушення норм цього Положення учасники освітнього процесу притягуються до відповідальності згідно вимог чинного законодавства України.

5.2. За порушення правил академічної доброчесності педагогічні працівники притягуються до таких форм відповідальності:

-    дисциплінарна;

-    адміністративна та кримінальна;

-  відмова у встановленні педагогічного розряду, категорії чи присвоєнні  педагогічного звання;

-   позбавлення встановленого педагогічного розряду, категорії чи присвоєного педагогічного звання;

-    інші форми відповідно до вимог чинного законодавства України.

5.3.  Порушення норм цього Положення може передбачати накладання санкцій, в тому числі звільнення з КЗПО «ЦПО «Терни» КМР, за поданням Комісії з питань академічної доброчесності.

5.4. За порушення правил академічної доброчесності здобувачі позашкільної освіти притягуються до таких форм відповідальності:

- повторне проходження оцінювання;

- повторне проходження навчального курсу;

- попередження.

5.5. У разі, якщо відбулося розповсюдження інформації, яка є неправдивою, наклепницькою, ображає людину або може завдати іншої серйозної шкоди закладу позашкільної освіти, особа, яка до цього причетна, має зробити все можливе, щоб спростувати викривлену інформацію..

Заключні положення

6.1. Це Положення ухвалюється педагогічною радою закладу більшістю голосів і набирає чинності з моменту схвалення. Зміни та доповнення до Положення вносяться за поданням педагогічної ради, профспілкової організації.

6.2. Усі учасники освітнього процесу зобов’язані знати Положення. Незнання або нерозуміння цього Положення не є виправданням порушення правил академічної доброчесності.

6.3. Прийняття принципів і норм Положення засвідчується підписами членів педагогічного колективу. Здобувачів освіти з Положенням ознайомлюють педагогічні працівники в обов’язковому порядку.

6.4 Заклад забезпечує публічний доступ до тексту Положення через власний офіційний сайт.

 

Поняття академічної доброчесності *

Академічний плагіат – оприлюднення (частково або повністю) наукових (творчих) результатів, отриманих іншими особами як результатів власного дослідження (творчості) та/або відтворення опублікованих текстів (оприлюднених творів мистецтва) інших авторів без зазначення авторства.

Самоплагіат – оприлюднення (частково або повністю) власних раніше опублікованих наукових результатів як нових наукових результатів.

Фабрикація – вигадування даних або фактів, що використовуються в освітньому процесі чи наукових дослідженнях.

Фальсифікація – свідома зміна чи модифікація вже наявних даних, що стосуються освітнього процесу чи наукових досліджень.

Списування – виконання письмових робіт із залученням зовнішніх джерел інформації, крім дозволених для використання, зокрема під час оцінювання результатів навчання.

Обман – надання завідомо неправдивої інформації щодо власної освітньої та наукової (творчої) діяльності чи організації освітнього процесу; формами обману є, зокрема, академічний плагіат, самоплагіат, фабрикація, фальсифікація та списування.

Хабарництво – надання (отримання) учасником освітнього процесу чи пропозиція щодо надання (отримання) коштів, майна, послуг, пільг чи будьяких інших благ матеріального або нематеріального характеру з метою отримання неправомірної переваги в освітньому процесі.

Необ’єктивне оцінювання – свідоме завищення або заниження оцінки результатів навчання здобувачів освіти;

Академічне шахрайство - посилання на джерела, які не використовувалися в роботі, використання під час контрольних робіт заборонених допоміжних матеріалів або технічних засобів (шпаргалки, мікро-навушники, телефони, планшети тощо), проходження процедур контролю знань підставними особами, повторне використання раніше виконаної іншою особою письмової роботи, складання іспиту іншою особою.

Конфлікт інтересів – наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.

Службова недбалість – невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов'язків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам або інтересам окремих юридичних осіб.

Зловживання впливом – пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди особі, яка пропонує чи обіцяє (погоджується) за таку вигоду або за надання такої вигоди третій особі вплинути на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.