Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Як запобігти травмуванню дитячої психіки: поради від психологів Кривого Рогу

Date: 13 травня 2022 о 15:07
48 views

Медики та психологи Кривого Рогу з перших днів війни Росії проти України почали активно допомагати як криворіжцям так і постраждалим переселенцям, які евакуювалися до Кривого Рогу із зон активних бойових дій. Особливу увагу приділяють дітям, адже вони дуже сприйнятливі та вразливі. Їх психіка досить гнучка і може досить швидко відновитися після травмуючої події на відміну від дорослої людини. Але чим довше дитина перебуває у стані стресу і не отримує кваліфіковану допомогу психолога тим складніше і довше проходитиме процес реабілітації. Далі на ikryvorizhets.com.
Як рекомендують діяти криворізькі психологи?

Маленькі криворіжці та діти, які евакуювалися до Кривого Рогу з інших областей, дуже піддаються впливу війни. Хоча місто Кривий Ріг і знаходиться в більш-нш спокійному регіоні, звуки сирени та інші звуки війни позначаються на дитячій психіці. Іноді дітям здаються фантомні звуки, навіть тим, хто евакуювався за кордон – це посттравматичний синдром. Але чим довше дитина перебуває в безпечному місці і продовжує жити звичним життям, тим швидше його психіка відновлюється. Також здебільшого психологічний та емоційний стан дитини залежить від поведінки та настрою її батьків. Потрібно це враховувати. До війни неможливо бути готовим ні психологічно, ні фізично, ніяк, тим більше дитині, але слід зазначити, що стурбованість, тривожність, страх, проблеми зі сном це абсолютно нормальна реакція психіки дитини на стресову ситуацію.
Як чинити батькам з дітьми різних вікових категорій?

Слід підкреслити, що допомога, яку можуть надати батьки своїй дитині для дітей різного віку, буде трохи відрізнятися. Наприклад, діти віком від 0-5 років практично нічого усвідомлюють, але при цьому вони дуже чутливі. Саме тому тривожність батьків може передатися дитині. Психологи Кривого Рогу в такому разі рекомендують почати з себе, нормалізувати свій психоемоційний стан, щоб дитина через це не страждала.

Діти віком від 6-12 років розуміють, що таке війна та всі її наслідки. Тому з дітьми цієї вікової категорії необхідно розмовляти та все пояснювати. Через стрес, який спровокувала війна у дітей віком від 6 років до 12 років можуть виникнути проблеми зі сном, проблеми з харчуванням, дитина може перестати їсти, або навпаки заїдати стрес. Також може бути пригнічений стан, проблеми з концентрацією, пам’яттю, можуть бути фантомні сирени. Слід зазначити, що якщо у дитини спостерігається тривалий час проблеми зі сном і кілька ночей поспіль, дитина просто не спить, слід негайно звернутися до фахівця.

Підлітки також можуть страждати на розлади сну через війну, недоїдати або переїдати. Крім цього, підлітки можуть ігнорувати небезпеку. Все через те, що їм властиво думати, що все погане може статися з будь-ким, але не з ними. Якщо дітей віком від 0-12 років ще можна виховувати, то підлітків виховувати пізно. На тему війни та загрозу небезпеки з ними необхідно спокійно розмовляти, пояснювати та домовитися. Криворізькі психологи наголошують, що в цій віковій категорії у дітей можуть траплятися істерики та панічні атаки. У таких випадках із дитиною необхідно звернутися до відповідного фахівця.

Comments:
Only authorized users can leave comments.